Przemyśl - serwis TIR BUS Wulkanizacja Sprzedaż Opon

ogloszenia.przemysl.pl
Przemyski serwis ogłoszeniowy

Dodaj Ogłoszenie
Potwierdź
Kasuj

Ogłoszenia w serwisie: 13340 / Ogłoszenia oczekujące: 16
Szuk. zaawan.

Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w związku z RODO są umieszczone w Polityce prywatności
Serwis używa CIASTECZEK. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na zapisywanie ciasteczek na swoim komputerze zgodnie z regulaminem serwisu
Nauka jazdy, prawo Jazdy Przemyśl Przewody wężę zakuwanie produkcja naprawa Sprzątanie mycie okien przeprowadzki Autolaweta Przemyśl Sufity napinane Przemyśl Canal+ Przemyśl Zwrot podatku Holandia Przemyśl Wywrotka Minikoparka Usługi Lombard Przemyśl Wywrotka Minikoparka Usługi Serwis GSM Przemyśl Reklama Przemyśl
Komputery Laptopy Gry Konsole Przemyśl Fotowoltaika Przemyśl

Różne - Wszystkie \ Różne \ Wycieczki

Nr ogłoszenia 696745 z dnia 2023-03-13 / OFERTA PRYWATNA

Od Alp do Adriatyku - Słowenia i Austria - wycieczka

Program

Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu. Przejazd do Słowenii przez Czechy, Austrię. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Celje w Słowenii, nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu i wykwaterowaniu naszą przygodę ze Słowenią rozpoczniemy od przejazdu w stronę Triglavskiego Parku Narodowego - chwila wytchnienia we wspaniałej scenerii jeziora Bohinj, w którego tafli malowniczo odbijają się alpejskie szczyty. Nad jeziorem spędzimy ok. 2 godzin, dla chętnych możliwość kąpieli. Następnie wjedziemy kolejką linową do stacji narciarskiej na zboczu góry Vogel (1535 m n.p.m.). Kolejny przystanek na trasie to Bled, gdzie popłyniemy na jedyną w Słowenii wyspę Bled, przepięknie położoną u stóp Alp Julijskich. Tutaj zobaczymy również zamek Bled zbudowany na urwistej, ponad 100-metrowej skale. Przejazd do hotelu w okolicach Lubljany, zakwaterowanie. Nocleg.

Dzień 3
Śniadanie, przejazd do Planicy gdzie odbywa się zakończenie sezonu skoków narciarskich na najsłynniejszej mamuciej słoweńskiej skoczni Letalnica. Dla chętnych wycieczka do spektakularnego wąwozu Vintgar o długości 1600 m i głębokości 250 m (dodatkowo płatna ok. 18 EUR). Chwila czasu wolnego przy obiekcie. Następnie przejazd do miasteczka Skofija Loka - jednego z najlepiej i najpiękniej zachowanych średniowiecznych miast w Słowenii. Zobaczymy m.in., spichlerz, stary Ratusz Miejski z XVI w., barokowy Kościół Kapucynów. Wizyta w stolicy kraju - Lubljanie. Zwiedzanie: Placu Preserena, Kościoła Zwiastowania, Mostu Potrójnego, Kolumnady Plecznika, Katedry św. Mikołaja, Ratusza, Mostu Szewskiego, dotrzemy również do górującego nad miastem Zamku Ljubljańskiego. Czas wolny w mieście. Tego dnia możliwość skorzystania z obiadokolacji w jednej z klimatycznych restauracji starego miasta (koszt ok. 25 EUR/os.). Powrót do hotelu, nocleg.
Dzień 4
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd w stronę terenów Krasu Słoweńskiego, gdzie odwiedzimy miejscowość Lipica, znaną z hodowli słynnych Lipicanów - zwiedzanie stadniny. Następnie udamy się w kierunku Jaskiń Skocjańskich, będących na liście UNESCO (zwiedzanie jaskiń). Później udamy się w stronę wybrzeża adriatyckiego. Kolejnym punktem programu będzie słoweński kurort nad Adriatykiem - Piran. Piran to perła weneckiej architektury, malowniczo położona na krańcu półwyspu Istria. Spacer po Starówce (Plac Tartiniego), Ratusz, kościoły św. Jerzego i św. Piotra. Czasu wolny na kąpiel w Adriatyku (w jednym z kurortów). Dla chętnych – posiłek w restauracji (dodatkowo płatny – ok. 25 EUR) Przejazd do hotelu w okolicach Piran – Lipica. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 5
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Celje z zachowanym prawie w niezmienionym stanie historycznym centrum. Zwiedzanie muzeum regionalnego, mieszczącego się w renesansowym pałacu (na ścianach piękne freski). Na uwagę zasługuje sklepienie celejskie z malowidłem iluzjonistycznym z 1603 r. Po drodze do Mariboru wizyta w winnicy Zlati Gric, spacer po plantacji, zapoznanie z procesem produkcji i degustacja miejscowego wina. Wizyta w Mariborze, gdzie w podziemiach miejskiego zamku mieści się największa w Europie piwnica winna (7 mln litrów wina).Spacer po Starówce: kolumna morowa, dzielnica Lent z pięknymi kamieniczkami, mnóstwem sklepików oraz kawiarni przy rzecznej promenadzie. Chwila czasu wolnego w mieście, a wieczorem spływ drewnianymi tratwami Drawą z przekąską oraz orkiestrą dętą (w przypadku złej pogody zabawa zostaje przeniesiona do miejscowej restauracji). Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Celje, nocleg.

Dzień 6
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do miejscowości Ptuj - wąskie średniowieczne uliczki świetnie zachowanego Starego Miasta, z Wieżą Miejską, przed którą stoi pomnik Orfeusza oraz Klasztor Dominikanów z rokokową fasadą i gotyckimi krużgankami. Na wzgórzu ponad miastem góruje wspaniały zamek (zwiedzanie zamku i muzeum). Przejazd do Austrii. Wizyta w Graz, drugim co do wielkości mieście Austrii (lista UNESCO). Spacer wąskimi, urokliwymi uliczkami, wokół których znajdują się zabytkowe kamienice. Zobaczymy m.in. miejscową katedrę wraz z przyległym mauzoleum cesarza Fryderyka II, a także usytuowaną pośrodku rzeki Mur sztuczną wyspę z kawiarnią i małym amfiteatrem. Następnie wjedziemy nowoczesną windą na dawne Wzgórze Zamkowe, skąd rozpościera się przepiękny widok na całą okolicę. W drodze powrotnej nocne zwiedzanie Wiednia (ok. 22.00). Przejazd widokowy ulicami Wiednia, Ringiem najbardziej znaną ulicą Starego Miasta. Spacer po Starówce, m.in. Hofburg, Katedra św. Szczepana. Wyjazd w kierunku Polski. (Trasa ok. 700 km do granic Polski).

Dzień 7
Przyjazd do Polski.

Termin: 12.05 - 19.05.2023r.
Wyjazd z Krakowa

Serdecznie zapraszamy po ofertę do Biura Turystycznego Wagabunda w Przemyślu.

Cena: 2299

Autor: Agnieszka

Kontakt:

  • adres email:
  • telefon: 16 6750824

Wstecz

Ilość wyświetleń: 258
Nie zapomnij powołać się na serwis ogloszenia.przemysl.pl
Inne ogłoszenia z kategorii: Wycieczki
Inne ogłoszenia tego użytkownika (22 ogł.):


Korzystając z serwisu www.ogloszenia.przemysl.pl akceptujesz jego regulamin!
Copyright © 2005 - 2024 ogloszenia.przemysl.pl